SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Brickor 9344598
*
nr 934 4598
Brickor
2 st, nysilver
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:18:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 16:39:00
1
250 kr
11/1 05:08:12
2
150 kr
11/1 05:08:12
1
200 kr (Budbetjänt)
11/1 05:08:26
2
250 kr
11/1 05:08:26
1
250 kr (Budbetjänt)
11/1 05:09:23
2
300 kr
11/1 10:11:06
3
500 kr
12/1 15:29:54
4
400 kr
12/1 15:29:54
3
450 kr (Budbetjänt)
12/1 18:40:24
4
700 kr
12/1 20:12:27
5
700 kr
12/1 20:12:27
4
700 kr (Budbetjänt)
12/1 20:13:02
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brickor nysilver pläter silver ädelmetall
-
3365 Armring
Sterlingsilver, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 19..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:36
-
3219 Bägare
silver, 1808. Höjd: 7,5 cm, diameter: 6,5 cm, vikt..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:58
-
3367 Bestick i etui
36 delar, nysilver. Längd: 17-20 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:48
-
2031 Dosa
silver, 1804, NL, invändigt förgylld. Längd: 10 d,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:09
-
3428 Fiskspade
Silver Danmark, 1851. Längd: 28 cm, vikt: 62g brutto
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:46
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:37
*
Brickor
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4598
Brickor
2 st, nysilver
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/1 16:39:00 | 1 | 250 kr |
11/1 05:08:12 | 2 | 150 kr |
11/1 05:08:12 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
11/1 05:08:26 | 2 | 250 kr |
11/1 05:08:26 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
11/1 05:09:23 | 2 | 300 kr |
11/1 10:11:06 | 3 | 500 kr |
12/1 15:29:54 | 4 | 400 kr |
12/1 15:29:54 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
12/1 18:40:24 | 4 | 700 kr |
12/1 20:12:27 | 5 | 700 kr |
12/1 20:12:27 | 4 | 700 kr (Budbetjänt) |
12/1 20:13:02 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brickor nysilver pläter silver ädelmetall
-
3365 Armring
Sterlingsilver, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 19..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:36 -
3219 Bägare
silver, 1808. Höjd: 7,5 cm, diameter: 6,5 cm, vikt..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:58 -
3367 Bestick i etui
36 delar, nysilver. Längd: 17-20 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:48
-
2031 Dosa
silver, 1804, NL, invändigt förgylld. Längd: 10 d,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:09 -
3428 Fiskspade
Silver Danmark, 1851. Längd: 28 cm, vikt: 62g brutto
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:46 -
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:37